Jak nabyć auto z zagranicy?

Możliwości do nabycia używanego auta pochodzącego z zagranicy jest dużo. Można albo zakupić samochód na własną rękę lub w komisie. Wiele osób decyduje się na zamówienie sprowadzenia konkretnego samochodu, firmom które się tym zajmują. Sprawdź swój samochód w serwisie samochodowym Bieg-Car.

Dodatkowe badanie techniczne

Wiele importowanych do Polski samochodów, są to auta nie najnowsze, zazwyczaj mające uszkodzenia. Kupno pojazdu z zagranicy, wiele nie różni się od zakupu nie nowego i zarejestrowanego od kilku lat w kraju. Jednakże, przy imporcie samochodu z zagranicy, trzeba liczyć się z ewentualnymi dodatkowymi kosztami badań technicznych, ponadto pamiętać należy o podatku akcyzowym.

Rejestrowanie sprowadzonego auta

Dokumenty, które trzeba dołączyć do wniosku o rejestrację , określono w rozporządzeniu ministra infrastruktury. Są to:

  • dowód własności pojazdu,
  • dowód odprawy celnej,
  • dowód potwierdzający zapłatę akcyzy,
  • zaświadczenie o pozytywnym wyniku badaniu technicznym.

Łatwiej wygląda sprawa rejestracji nie używanego pojazdu z państwa UE. Właściciel sprowadzonego pojazdu, jest obowiązany dołączyć wyciąg ze świadectwa homologacji. Taki pojazd, nie podlega badaniu technicznemu przed pierwszą rejestracją.

Od kiedy można prowadzić auto w kraju

Mieszkaniec Polski, może poruszać się po Polsce, pojazdem zarejestrowanym w jednym z państw członkowskich UE, jeśli,jeżeli,kiedy,gdy jego nazwisko jest umieszczone w dowodzie rejestracyjnym samochodu, jest jego właścicielem lub współwłaścicielem, wydanym za granicą.

Klasyczne oszustwa

Jest dużo oszustw, wykorzystywanych w trakcie importowania auta. Może to być zwyczajnie zatrzymanie pieniędzy i nie dowiezienie samochodu albo dostarczenie niewłaściwego samochodu. Dlatego najlepiej jest kupić auto samodzielnie.
Dużo z importowanych pojazdów, jest uznawanych za niebezpieczne i niezdolne do udziału w ruchu drogowym, a mimo to są rejestrowane. Jest to po prostu niezgodne z prawem. Kiedy władze się o tym dowiedzą, pewnie skontaktują się z Tobą. Importer zostanie wtedy dokładnie sprawdzony. Wiele z osób chce importować swój samochód kiedy przenoszą się za granicę. Niezbędna jest sprawdzona firma która się tym zajmie oraz ubezpieczenie pojazdu bo podczas przewozu mogą się wydarzyć różne przypadki. Jeżeli firma, nie ma w swojej ofercie usługi opłat za podatki importowe, musisz sprawdzić to, jeszcze przed współpracą. Jest to sprawa, o której powinieneś myśleć. Trzeba poczytać o niej recenzje innych klientów. By ło się sporo oszustw, gdzie importerzy posługiwali się nie odpowiednimi dokumentami. Musisz być uważny na każdym etapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *