Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

Karoseria to jeden z najbardziej wrażliwych i eksponowanych elementów samochodu. Ze względu na to, że lakier zajmuje calą zewnętrzną warstwę samochodu jego uszkodzenia są niestety dosyć powszechne. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O lakier, jak i o cały samochód trzeba dbać – wtedy możemy uniknąć, albo przynajmniej ograniczyć ewentualne kłopoty.

W jakim celu odświeżamy lakier samochodu?

Karoseria samochodu jest także narażona na zachodzące reakcji(e) chemiczn(e)ych. Ulega ona utlenieniu, co w konsekwencji może skutkować pojawieniem się korozji.

Czasem nawet auta, które pozornie wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Zdarza się, że zarysowania są ledwo dostrzegalne. Dlatego warto raz na kilka miesięcy zbadać lakier oglądając auto z każdej strony przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla ludzi dbających o stan swoich aut. Jest to rozwiązanie efektywne zarówno od strony zapobiegawczej, jak i pod kątem renowacji już uszkodzonych miejsc.

Jak odświeżyć swoją karoserię?

Istnieją firmy, które w bardzo dokładny sposób renowują lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Stosowane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrzętnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona na zasadzie jak szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony trudniące się car detailingiem oferują szereg działań, których celem jest maksymalne odświeżenie naszych samochodów.

Dla przykładu, na maskę można nałożyć chroniącą folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci zazwyczaj dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Co daje wizyta w salonie car detailingu?

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko wygląda estetycznie. Również jego cena rośnie kiedy jest on zadbany.

Wizyta w studio, którego pracą jest renowacja lakieru samochodowego pomoże znaleźć odpowiedź na wiele pytań. Fachowiec zbada stan lakieru w samochodzie i doradzi najbardziej adekwatny sposób pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *