Stan dróg w województwie pomorskim – garść faktów i statystyk

Nie da się ukryć, że transport lądowy jest najważniejszą gałęzią gospodarki w naszym kraju. Determinuje on rozwój gospodarczy każdego regionu. Dlatego właśnie usługi transportowe, czy to pomorskie czy też podlaskie województwo są bardzo istotne. Zauważmy, że gdy nie ma możliwości dostarczenia surowców jak też wywozu gotowych produktów, uniemożliwi to działanie wszystkich zakładów pracy.

Drogi i województwo pomorskie – co warto o tym wiedzieć?

Cała długość dróg ekspresowych i autostrad które są w województwie pomorskim to 169 km. Warto także dodać, że sieć dróg w pomorskim są naprawdę rozwinięte. Czy wiesz, że ich długość sięga aż 1,8 tys. km? Ma to przełożenie na średnią gęstość rzędu dziesięć kilometrów na 100 km2 jest to piąte miejsce w naszym kraju. Taka modernizacja sieci dróg pomogła w tym, że ilość wypadków drogowych jest znacznie mniejsza. Nie zapominaj też, że samorząd województwa wspomaga gminy i powiaty w inwestycjach na drogach niższego szczebla.

Drogi w województwie pomorskim – fakty i opinie

Ponadto wyjątkowo dobrze rozwinęła się też sieć kolejowa w pomorskim, która ma aż 1,2 tysiąca kilometrów. Dzięki licznym inwestycjom prowadzonym przez samorząd stan kolei się poprawia. Samorząd pomorskiego, jako pierwszy w kraju podjął decyzję, aby wybudować zupełnie nową linię kolejową jest to linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Linia ta okazała się punktem zwrotnym zarówno w transporcie, jak i gospodarce obszaru metropolitalnego. Ludność województwa pomorskiego najchętniej w Polsce jeździ pociągami. Warto także dodać, że prężnie rozwija się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy.
Źródło: Firma transportowa z Pomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *